YILIN EN ŞIK ERKEK GİYİM TARZLARI

Tarz sahibi olmak, modayı takip etmek denildiğinde ilk akla gelenler kadınlar olsalar da artık erkekler de değişimlere kolay iştirak eder olmuşlardır. Kullanım kolaylığı olan rahat ve “tak çık” diye ifade edilen pratik sokak modası özellikle erkeklerin kolay uyum gösterdiği giyim tarzlarının ilk sırasında yer almaktadır.

Moda ve son trendleri artık yakından takip eden erkekler, uyum konusunda da daha rahat davranmaya başlamışlardır. Sokak modasına kolay uyum gösteren erkeklerde bu sezon en dikkat çeken başlıkları sizler için derledik.

Aksesuarlara Daha Çok Yer Vermek; Yakın zamana kadar aksesuarlara pek sıcak bakmayan erkekler artık moda tasarımcılarının göz alıcı ve şıklığa şıklık katan aksesuarlarını benimsemiş gibi görünüyor. Sadece kemer, kravat ya da alyansla sınırlı olmayan aksesuarlar artık erkeklerin de gardırobunu şenlendirecek gibi görünüyor.

 

Sportif Şıklıktan Vazgeçememek; Hem şık hem de rahat olmak erkeklerin ilk tercihi ve bunu spor giyim ile gerçekleştirdiklerinden sportif şıklığı sokaklara taşıyacaklar ve çok göz alıcı değişimlerle dikkatleri Üzerlerinde toplayacaklardır. Günümüzde renk kombini abartıya kaçsa da yinede erkeklerin rahatlıklarından ödün vermemeleri bu tarzı seçmelerinde en önemli sebeplerden biri olmaktadır.

Spor Gömlekler; Bazı sezonlarda dar ve spor kesim gömlekler sokak modasında en sık rastlanan gömlek modelleri arasında yerini alacaktır. Fakat fit görünüme kavuşmayan vücutlar ısrarla bu kombini denemek zorunda kalınca toplumda pek hoş görüntü içermeyen görüntülere neden olmaktadır 🙂

Daha Uyumlu Kombin Yapmak; Sokak modası hafife alınmamalıdır. Sokak modası podyuma benzemez. Çoğu kıyafetler podyumlarda ve vitrinlerde kalırken sokakta görülen kombineler modacıların tasarladıkları ve süzgeçten geçmiş olan yani beğenilen parçalarından oluşmaktadır. Sokak modası demek en benimsenen ve uygulanan stillerin kişiden kişiye değişen dokunuşlarla açık hava podyumu gibidir. Günümüzde bu kombin tasarımları İtalya Floransada yapılan Pitti İmmagine olarak yada Pirri Uomo olarak bilinen fuarda bu kombinler aldı başını yürüdü. Benimsenen klasik modellerin yanında street fashion( sokak stili) es geçmemek olmaz !

 

Favori Jean Ceket ve Pantolonlar; Farklı renk Jean pantolonlarla kombine edilerek giyilmesi, içi kürklü ceketler kış aylarında dahi giyilebilecek özellikteki seçimler ön plana çıkmaktadır.  Yani, Jean pantolon ile Jean ceket ya da mont veya kaban bu önümüzdeki sezon en sık karşılaşılacak üst giyim olarak benimsenecektir. Instagram üzerinden yapılan satışlarda içi kürklü ceketler 2017 ve 2018 yılında revaçta bir satış elde etmiş bulunmaktadır. 2019 modasında ise yerini alabilecek mi zaman içinde göreceğiz…

Mevsime Göre sokak modası ; Yaz sıcağında paçası kesilen Jean pantolondan dönüştürülen bermuda pantolonlar ile ince keten daha bol kesin pantolonlar ve bol cepli kapriler sokak modasında boy gösterirken kış aylarında Jean üzerine giyilen salaş, bol ve dökümlü kazaklar görülecektir. El örgüleri ön plana çıkarken sadece kazak değil, Yeni tarz olan dökümlü hırka ve yelekler de sokak modasında yerini alacaktır. Instagram üzerinden yapılan satışlarda Dize kadar gelen yelek ve hırka modelleri 2019 yılında da vitrinde olacak gibi.

Bol Cepli Kısa Paça Pantolonlar; Uzun boylu ve rahatına düşkün erkeklerin ilk tercihi olarak sokak modasındaki yerini alacak olan bol cepli kısa paça pantolonlar erkek gömlek modelleri ile giyilerek boy gösterecektir.

Dar Kesim Pantolonlara Ne Oldu? Dar ve bilekten dört parmak yukarda dar ve kısa kesim pantolonlar da saltanatını korumaya devam ediyor. Her erkek kendi beden yapısına göre kıyafetleri tercih etmekte ve özellikle daha minyon yapılı erkeklerin vazgeçilmez kesimi ise dar ve kısa kesimler hala sokak modasında boy göstermeye devam ediyor.

Spor Ayakkabılar En Tepede; Farklı renk ve modelleri ile modası geçmeyen spor ayakkabılar kumaş pantolonun altına giyilemese de tüm spor pantolonların ve kıyafetlerin altına giyilmesi tercih edilen bir ayakkabı olma ayrıcalığını korumaktadır.

Kasket Şapkalar; Eskiye dönüş mü var? Dedirtecek kasketler her yaş grubunda sık rastlanacak sokak modasında yerini almış görünüyor. Makalemizde bahsettiğimiz floransa daki erkek giyim fuarında kasket şapkalar pek sık görülür oldu.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir