YAZ MEVSİMİNDE ERKEK GİYİMİ

Yazımızın ana başlığında olduğu gibi konumuz bunaltan havalarda erkeklerin giyinme üzerine yaşadıkları çelişkiler ve sorunlar olacaktır. Velhasıl kelam yaz döneminde biz erkekler kendimizi biraz daha salarız 🙂 buna bende dahil olmak üzere; Saldığımız bugünlerde en rahat giyim tarzı ise spor şıklığı oluşturacak olan keten kumaşlardır. Keten krem ve beyaz pantolonlar yada akabinde keten tişört yada gömlekler sizi rahatlatıcı havaya sokacağından bu tarz giyimler daha rahatlatıcı olabiliyor.

Rahat tavırlar takınacağız diye de göze batmak olmaz. Dikkatli kombinlerle etrafımızda hoş bir hava yaratacağız. Mesela ofis ortamında çalışıyorsunuz diyelim, Giyim kuralı benimsenmemiş yada belli dönemlerde çalışanlara özgürlük tanınıyor, yapacağınız seçimler ile yaz mevsimini daha da rahat ve bunalmadan geçirebilirsiniz. Örnek olarak ofis ortamından konuyu açmıştık, buradan yola çıkarsak ofis ortamında keten kahverengi hafif bir kumaş pantolon ile üzerinize keten krem bir gömlek kombini oluşturduğunuzda ofis ortamında daha iç açıcı bir havaya sahip olacaksınız hemde sıcaktan bunaltan bir durum olmayacaktır. Biliyorsunuz keten terleme yapmadığı için daha relax olacağınızdan etrafınızda hoş bir ambians bırakabiliceksiniz. Ayakkabı seçimi olarak sandalet duruma göre tercih edilebilir ama açık renkli sneaker bir ayakkabı ile de taçlandırabilirsiniz.

Aksesuar olarak deri bileklerden uzak durmanızda fayda var, aksine terletme yapabilme ihtimaline karşın gümüş bilekler daha hoş bir kombin oluşturabilir. Tercihinizi gümüş bileklik ve yüzüklerden yana kullanmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir