SONBAHARDA ERKEK GİYİM KOMBİNLERİ

Merhabalar arkadaşlar, Eylül ayının ilk yazısını Sonbahara girdiğimiz bugünlerde mevsim geçişine istinaden nasıl giyiniriz sorusunun cevabıyla başlayalım.

Biliyorsunuz ki eylül ayı yaz mevsiminde kış mevsimine geçişte tam arafta kalmış bir ay.. Bir yandan sonbaharın hüznünü bir yandan da yaz mevsiminin eğlencesini barındırıyor. Çünkü ilk 15 günü tahmini olarak sıcak geçmekle beraber son 15 günü yağmurlu olabiliyor. Bu yüzden sizlere bu geçiş mevsiminde ne giyebilirsiniz ondan kısaca bahsedeceğim.

Bu yazımda hem günlük hem de resmi olarak ikiye ayırarak konuya giriş yapalım. İlki resmi olan genelde devlet daireleri ve toplantı mecralarında giyilen takım elbise olsun.

 Genelde resmi giyim tarzı özellikle bankalar olsun, devlet daireleri olsun ve bu gibi kurum ve kuruluşlarında çalışanlar olsun giyim kurallarında yaz döneminde rahatlatıcı bir çalışma şekli izledikleri için kumaş ve keten pantolonlar üzerine gömlek ve tişört giyiminden yanadırlar. Çalışan arkadaşlar takım elbise yerine keten pantolon giyip üzerine kısa kollu gömlek ya da polo yakalı tişörtler giymektedirler. Tabi her zaman ki gibi giyilen kıyafetlerin birbiriyle uyumlu olmasını istiyoruz.  Altına siyah kumaş pantolon giyip üzerine kısa kollu gömlek giyip sonra birde altına spor ayakkabı giymeleri göze hitap edici bir görüntü oluşturmadığından bu zevkten kaçınmaları onlar adına daha yararlı olacaktır. J Yaş ortalamanız orta yaş seviyesindeyse ve resmi dairede çalışıyorsanız giyim için tavsiyem. Bej, Krem ya da Kahverengi bir keten pantolon, üzerine polo yakalı Lacivert beyaz renklerde bir tişört ve altına spor casual bir ayakkabı giymeniz olacaktır. Bir de aksesuar seviyorsanız. Sportif bir saat güzel kombin oluşturacaktır.

Giyim kurallarının kısıtlı olduğu bir resmi dairede çalışıyorsanız sonbahar ayında giyeceğiniz kombin yine Lacivert keten ve kumaş pantolon üzerine keten yada polyester olmayan beyaz bir gömlek ile klasik bir ayakkabı olmalıdır.  Diyeceksiniz ki takım elbiseden bir farkı kalmadı ki ama yapabileceğiniz oynamalar kısıtlı olduğundan ceket ve kravatı çıkarmanız daha rahat bir çalışma şekli oluşturacağından bu tarz kombin oluşturmanız yararınıza olacaktır.

 Ama aksine daha rahat bir şirkette çalışıyorsanız ve giyim kuralları yoksa giyim tarzınız daha sportif olmasında fayda var. Benim şirketim giydiklerime karışmıyor istediğimi giyer istediğimi takarım diyorsanız. Rahat kalıpları olan ekoseli keten bir panolon ve Beyaz renk polo tişört ile spor ayakkabı güzel kombin oluşturacaktır.  Yani tişört ile ayakkabının kombin oluşturması göze güzel hitap edeceğinden uyumlu olması tercihiniz olmalıdır.

NOT : Bu aylarda kahverengi yada doğa rengi tonları tercih edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.