GÜNLÜK HAYATTA ERKEK GİYİMİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Erkekler genel olarak, ne bulursam üstüme geçirip çıkarım şeklinde övünmeyi sever, ama öyle olmuyor işte. Karizmatik, karakterli, kendi tarzınızı yansıtan şık bir tarz ile ortamların yılanı olmanız mümkün. Erkek kombinleri ile ilgili araştırma yapıyorsanız gelin buyrun size yardımcı olmaya çalışayım. Giyim tarzları, düğün kombinleri (düğünde ne giyilir) gibi konulara el attım.

Gelin şu basit şeylere kulak verin, ortamları yakıp kavurun.

1. Terzi sadece pantolon paçası kısaltmak için değildir, ölçülerinizi bilen, yetkin bir terziniz olsun.

Terzi sadece pantolon paçası kısaltmak için değildir, ölçülerinizi bilen, yetkin bir terziniz olsun.

Türk erkekleri terzinin sadece kot paçalarını kısalttığını ve aşınan apış aralarına dikiş attığını düşünür amma lakin ki öyle değildir. Günümüzde terziler artık kişiye özel kolaylıklar sunmaya başladı. Özel dikimlerin uygun fiyatlara çekildiği şu günlerde oldu ki pantolon paçanızı daralttırmak yerine yeni tarz olan kısaltma da yaptırabilirsiniz. Lakin kısaltma öyle çok abartıldığı gibi olmamalı. Şayet abartıldığı takdirde bayanlardan olumsuz not almış oluyorsunuz.

2. Bir ceket, mont, kaban, vs. üzerinize eldiven gibi oturmalıdır.

Bir ceket, mont, kaban, vs. üzerinize eldiven gibi oturmalıdır.

Büyük alayım, seneye de giyerim anlayışını bir kenara bırakmış olmanız gerekiyor artık. Elinizi ceketin, montun, vs. yakasından içeriye soktuğunuzda, eliniz ceket ile göğsünüz arasında sıkışmadan ama cekete de sürtünerek hareket etmelidir. Başka türlüsü giysinin dar veya bol olduğunun işareti olmakla beraber görüntü olarak dışarıya tombik bir izlenim vermiş olursunuz.

3. Kravat, kemer tokasına kadar gelmelidir, daha uzun ya da kısa olmamalıdır.

Kravat, kemer tokasına kadar gelmelidir, daha uzun ya da kısa değil.

Ne kadar uzun bağlarsam o kadar iyi olur diye düşünmeyin, ayarınız olsun. Ne çok uzun nede çok kısa olsun ayarını bilmek size güzel görünüm sağlayacaktır. Günümüzdeki trendleri yakalarsak dokuma kravatlar revaçta olup sizlerin de bu trende ayak uydurmanızı dilerim.

4. Kravatınız Ceket yakasından daha geniş olmamalıdır.

Kravatınız asla ceket yakasından daha geniş olmamalıdır.

Kim anlayacak ya? diye düşünebilirsiniz, işte hep bu yüzden kaybediyorsunuz zaten. Kıyafet bir bütündür, emin olun hissedilir. Bu yüzden sakın böyle bir hataya düşmemeye özen gösterin. İnce , zarif ve kombini uygun olması her zaman size kazandıracaktır.

5. Kravat ile yaka mendilinin aynı kumaştan yapılmış olmasına gerek yok!

Kıravat ile yaka mendilinin aynı kumaştan yapılmış olmasına gerek yok!

Onlar ikiz değil en nihayetinde, sadece birbirini tamamlamasına dikkat edin yeter. Günümüzde mendil yerine artık otantik çiçek süslemeleri yada erkeklere hitap eden gümüş broşlar da yer almaktadır. Bu yeni zevklere ayak uydurmak sizleri bir adım öne çıkartabilir.

6. Gömleğin manşet kısmının ceketten bir-bir buçuk parmak kadar dışarı çıkması gerektiğini artık öğrendiğinizi varsayıyoruz.

Gömleğin manşet kısmının ceketten bir-bir buçuk parmak kadar dışarı çıkması gerektiğini artık öğrendiğinizi varsayıyoruz.

Bunun için sizlere bir şey anlatmaya gerek yok diye biliyorum. Eğer güzel kesimli bir ceketin altından gömlek manşetiniz çıkıyorsa bu iş’i öğrenmişsiniz demektedir.

7. Takım elbise giydiğinizde pantolonun ayakkabının üzerine yığılmamasına dikkat edin.

Takım elbise giydiğinizde pantolonun ayakkabının üzerine yığılmamasına dikkat edin.

Bu sizi orjinal değil zevksiz gösterir! Bu konuda terzi dikimlerine özen gösterilmelidir. Pantolonları ayakkabının üzerine dökülmesi göze çokta hoş gözükmez.

8. İçinde elektrik faturasını dahi bulundurduğunuz bir cüzdanın sizi zengin göstermeyeceğinden emin olabilirsiniz.

İçinde elektrik faturasını dahi bulundurduğunuz bir cüzdanın sizi zengin göstermeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Çok gerekli birkaç kartınızı yanınızda bulundurmanız yeterlidir. Kimse sizden 3 aylık su faturanızı ve benzin fişlerini istemez. Düzenli bir kimliğe sahip olmak için cüzdanınızı sade güzel tutabilirsiniz.

9. Deri ayakkabı giyiyorsanız, kemerinizin aynı renkte olmasına dikkat edin.

Deri ayakkabı giyiyorsanız, kemerinizin aynı renkte olmasına dikkat edin.

Farklı olacağım diye ayağına acayip bir ayakkabı ve üstüne büyük tokalı kemerler veya palaska takmayın. Çünkü sizi olduğundan basit gösterir. Bu konuda dikkat etmeye renk kombini yapmaya özen gösterin.

10. Gardırobunuzda kaliteli bir çift takım elbise ayakkabısı bulunsun.

Gardrobunuzda mutlaka kaliteli bir çift takım elbise ayakkabısı bulunsun.

Takım elbisenin altına spor ayakkabı giyince kızlar size bayılmıyor. O yüzden kaliteyi yıpratmamak adına güzel kombin için klasik bir ayakkabıya her zaman ihtiyaç vardır. Blazers bir takım kombini eğer o gün giyilmediyse spor ayakkabıdan kaçının !
Eğer ki ben illa farklı olacağım arkadaş istediğiniz kadar yazın çizin diyorsanız o sizin bileceğiniz iştir.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir